Posted by in Wpisy, on 30 listopada 2016
<!–more–>Rozmaite gry terenowe są coraz popularniejsze wśród małych i dużych firm. Ich właściciele dostrzegają bowiem zalety, które się odniesie organizując coś takiego. Dobrze przeprowadzona gra potrafi poprawić relacje pomiędzy pracownikami, a dodatkowo rozszerzyć kompetencje potrzebne na dużej ilości stanowisk.
<br>
Całkiem niedawno z ze sporym rozmachem zorganizowana została przez jedną z firm farmaceutycznych gra szkoleniowa dla pracowników, jaką wiele osób uznało za największe wydarzenie tego typu. Mieli bowiem okazję w niej uczestniczyć w zasadzie wszyscy pracownicy, co dało 450 osób. Oprócz tego całość była pod opieką prawie czterdziestu trenerów, jacy ponosili odpowiedzialność za prowadzenie zajęć z poszczególnymi zespołami.
<br>
Część z tej grupy trenerów stanowiła ekipa z firmy organizującej szkolenie, ale większość kadra zatrudniona w koncernie farmaceutycznym. Przyjechali oni nieco wcześniej do hotelu, w którym wszystko było organizowane, i tam przeszli odpowiednie przeszkolenie. Przez to bez większych problemów dali sobie radę ze swoimi zadaniami.
<br>
Jednym z pierwszoplanowych trenerów był Prezes firmy, który na co dzień interesuje się alpinistyką. Zdecydował się on wykorzystać swoją pasję i zainteresowania do tego, żeby na podstawie górskiej wyprawy dać pozostałym słuchaczom sporo przydatnej wiedzy na temat kierowania zespołem, rozwiązywania sporów i motywacji. Było to nawiązanie do tematyki pracy w zespole, tak istotnej we wszystkich firmach.
<br>
Podczas opisywanej gry uczestnicy zostali podzieleni na 25 zespołów, jakie przez cały dzień zajmowały się wyznaczonym planem. Główny element gry stanowiły półgodzinne eksperymenty społeczne, to znaczy nietypowe, wymagające odpowiedniego podejścia zadania, w jakich członkowie zespołów wykazać się musie kreatywnością, komunikacją i zaufaniem.
<br>
Eksperymenty kończone były przekazaniem drużynie odpowiednich kart problemowych, z którymi ta musiała się zaznajomić. Przy analizie tych kart w rzeczywistości pracownicy analizowali swoje własne działania nawiązaniu do pięciu najważniejszych kompetencji, co dało im możliwość odniesienia się do pracy, którą codziennie wykonują.