Dobra praca – pakiet obserwacji doradcy zawodowego

Posted by in Wpisy, on 28 marca 2018

Zaprosiliśmy zaproszonego przez nas doradcę z uznanego i znanego vortalu ogłoszeń o pracę Szukam Pracy do stworzenia listy najważniejszych porad dot. przyspieszenia własnej kariery w czasie zmiany pracy. Zapraszamy do lektury jego tekstu.
Jednym z kluczowych czynników skutecznego zabiegania o pracę jest niewątpliwie odpowiednie zaprezentowanie się. Mowa w tym miejscu nie jedynie o rozmowie kwalifikacyjnej, ale o czasie odrobinę wcześniejszym. Aby bowiem doszło do rozmowy wstępnej, konkretne pisma związane z rekrutacją muszą trafić do przedsiębiorcy. Stąd niezwykle istotny jest fakt, aby nasz życiorys zawodowy i nasze podanie o zatrudnienie korespondowały z obecnymi regułami. Dodatkowo oczywiście wypada przypuszczalnego pracodawcę czymś szczególnym zainteresować, a być może także zafascynować. Przede wszystkim trzeba natomiast skierować uwagę na to, aby list motywacyjny oraz życiorys zawodowy były skomponowane w odpowiedni sposób. Ma to znaczenie w odniesieniu do pierwszego z omawianych, jako że da się zaobserwować, że wiele osób ma pewien problem ze wskazanym pismem. Niedopatrzenia tkwią tak w niewłaściwie przedstawionej treści, jak i w niewłaściwym stylu całości. Warto zatem w tym miejscu podkreślić, że odpowiednio skomponowany list tego typu jest zbudowany z ośmiu bazowych elementów, które są poniekąd obligatoryjne. Są to:

  • personalia,
  • miejsce oraz data,
  • adresat,
  • zwrot grzecznościowy,
  • wstęp,
  • część właściwa,
  • zamknięcie,
  • kończący zwrot grzecznościowy.

    Z czterema wymienionymi na początku znaczącego kłopotu ogólnie nie powinno być, jednak trzeba sprecyzować, jakie informacje muszą być uwzględnione w introdukcji, części właściwej oraz w podsumowaniu. We wstępie z reguły uwzględnia się tego rodzaju dane, jak treściwa prezentacja osoby, źródło, z którego dowiedzieliśmy się o konkretnym stanowisku pracy i w końcu informacja odnośnie do tego, na jakie stanowisko pracy aplikujemy. Rozwinięcie to pole przeznaczone na uargumentowanie własnych starań o stanowisko. Warto więc wspomnieć o tym, dlaczego akurat nas spółka powinna zatrudnić, a nie innego kandydata. A więc jest to część przeznaczona na pochwalenie się własnymi zdolnościami. No i konkluzja. W tym miejscu wypada zaakcentować swoją wolę przyjęcia omawianej pracy, wyrazić nadzieję na wizytę w siedzibie przedsiębiorstwa na rozmowie wstępnej. List motywacyjny musi być napisany spójnie i rzeczowo.

    Autor: Portal szukampracy.pl